Писав цю службу понад рік (звісно, що з великими пепервами на інші проєкти). То дуже цікава свята. При народженні їй дали ім’я Емма. Батьки – король Франції Генріх І та Анна Ярославна. Брат – згодом король Франції Філіп І. Добре освічена, знала кілька мов. Зналася на медицині.
Втекла від небажаного шлюбу в простому одязі жебрачки (1071 р., маючи 16 років), склала обіт дівицтва. Начебто прагнула дістатися батьківщини матері, тобто Руси. Але сталося інакше.
За переказами, якось заночувавши в лісі, дівчина
побачила дивний сон: хтось мовив до неї, що вона повинна назавжди залишитися
там, де почує одночасно звук дзвона та крик півня, а сама тим часом їхатиме на
возі.
Дісталася до Баварії пішки. В місцевості Пух пророчий сон здійснився. Її підвозив селянин, що повертався з ярмарку. Він віз півня, який закричав, коли залунав церковний дзвін.
Едіґна прожила 35 років у дуплі липи.
Похована у вівтарі церкви, яку збудували біля
липи-келії ще за її життя. Храм і липа стоять так близько, що
торкаються одне одного.
По смерті липа замироточила. Миро висихало, коли
його намагалися продати за гроші.
Про королівське походження Едіґни довідалися тільки після
її смерти.
Липі 1200 років. Едіґна нещодавно була проголошена покровителькою українських греко-католиків у Німеччині.
Оскільки це преподобна, яка фактично здійснила свій подвиг у західній аскетично-духовній традиції, я вирішив два ряди стихир – на Литії та на Хваліте – написати під мелодії давніх латинських гімнів (Vexilla Regis та Iste Confessor). Українські тексти гімнів мають чітку ритміку, відповідну до латинських мелодій.
Прекрасно! Дуже дякую! Не тільки за Службу Святій Eдіґні, але також за ноти і незмінні частини, які зберігають ритм древних текстів і які мелодійніше співати. Нехай Бог благословить! Даниїл
ВідповістиВидалитиА я дякую за добрий відгук! Сподіваюся, ця служба приживеться серед українських греко-католиків у Німеччині…
ВідповістиВидалити